ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ մայիսի 22-ին արտահերթ նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ խորհուրդը:
Քննարկվել է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածի 7-րդ մասով սահմանված ժամկետից շուտ «ԱԺ արտահերթ նիստ գումարելու մասին» ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությանը համաձայնություն տալու վերաբերյալ հարցը:
10 դեմ եւ 5 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ` Խորհուրդը համաձայնություն չի տվել մայիսի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու պատգամավորների նախաձեռնությանը:

Extraordinary Sitting of NA Council Convened
On May 22, the RA NA Council convened an extraordinary sitting presided over by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan.
The item on giving consent to the NA deputies’ initiative on Convening the NA Extraordinary Sitting before the term established by Paragraph 7 of Article 41 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure was debated.
With 10 against and 5 for votes the Council did not give consent to the deputies’ initiative on Convening the NA Extraordinary Sitting of the National Assembly on May 23 at 11:00.